Aicinām ražotājus uz sadarbību

Spirulīna ir funkcionāla un veselīga izejviela

SpirulinaNord inovatīvā tehnoloģija ļauj audzēt spirulīnu Latvijā un vienmērīgi augstākā kvalitātē, salīdzinot ar tradicionālo sezonālo audzēšanu dīķos. Tā nav pakļauta atmosfēras piesārņojumam un kukaiņu invāzijām. Tādejādi mēs piedāvājam svaigu, vietējo produkciju, kurai var uzticēties, 12 mēnešus gadā.
Mēs sasaldējam Jums ērtos porciju izmēros tikko novāktu spirulīnu, lai maksimāli saglabātu tās uzturvērtību un antioksinantu aktivitāti. Sasaldēta produkta derīguma termiņš ir vismaz 6 mēneši. Atdzesēta produkta derīguma termiņš ir dažas nedēļas (mēs turpinām pētījumus).

Dabisks fermentu aktivators

Spirulīna (bioloģijā korektāk: Arthrospira platensis) ir efektīvs fermentu aktivators, it īpaši S. thermophilus un Lb. casei kultūrām gan piena, gan sojas substrātos, turklāt tikai ieteicamais daudzums ir tikai 0.25%. Pilns pētījuma teksts: Arthrospira platensis as Natural Fermentation Booster for Milk and Soy Fermented Beverages.

Sieros

Probiotiskās baktērijas Lactobacillus casei daudzums fetas tipa sierā (BAF), kurai pievienots mazāk nekā 1% spirulīnas, pēc 60 dienu glabāšanas bija ievērojami augstāks (9.10–9.35 log CFU g−1) nekā paraugā bez spirulīnas (8.68 log CFU g−1). Turklāt pieaauga titrējamā skābuma, sausnes un protēina saturs. Tekstūra bija maigaka un vieglāk sakožļājama [1].
Līdzīgi rezultāti iegūti arī citā pētījumā, kurā tuklāt konstatēts, ka fetas sieram pieauga dzelzs un proteīnu saturs, kā arī cietība uzglabājot pie 4 grādiem Celsija [2]. 

1. Golmakani et al. Effect of Spirulina (Arthrospira platensis) powder on probiotic bacteriologically acidified feta-type cheese. 2019.
2. Mazinani
et al. Impact of Spirulina platensis on Physicochemical Properties and Viability of Lactobacillus acidophilus of Probiotic UF Feta Cheese, 2016

Antimikrobiālā spēja

Spirulīnas antimikrobiālais efekts pret Pseudomonas fluorescens un Serratia liquefaciens, kā arī Listeria innocua ir pierādīts Bancalari pētijumā Bacteriostatic or bactericidal? Impedometric measurements to test the antimicrobial activity of Arthrospira platensis extract, 2020

Spirulīnas loma saldējumā

Tikai 1% spirulīnas piedevas paildzina saldējuma kušanas laiku [1]. Jāuzsver, ka pētījumā tika lietots spirulīnas pulveris un secināts, ka vairāk par 2% nevar likt, lai garša nepasliktinātos. Mūsu svaigo, neitrālas garšas spirulīnu var droši likt vairāk, kaut 100%.
Agustini et.al. Application of spirulina platensis on ice cream and soft cheese with respect to their nutritional and sensory perspectives, 2016

Sorbetiem tuklāt spirulīna piedos koši zaļu krāsu pievienta pat pavisam nedaudz - bērniem noteikti patiks!

Jogurtā

Pievienojot 1% spirulīnas, pienskābās baktērijas ātrāk sašķēla laktozi nekā kontrolparaugā bez spirulīnas. Latozes nepanesamība kļūst aizvien aktuālāka, spirulīna var noderēt zema laktozes satura produktu izstrādē.
Agustini et al.
Study on chemical, physical, microbiological and sensory of yoghurt enriched by Spirulina platensis, 2017

0
 .