Receptes
ar svaigu spirulīnu

Sulas, smūtiji un citi dzērieni


Visvienkāršākais veids kā lietot svaigu spirulīnu ir to atkausēt pusglāzē vai glāzē ūdens. Šādi tiks iegūts koši zaļš dzēriens, kas pēc garšas un konsistences (jeb dzerot ar aizvērtām acīm) būs gluži kā ūdens. Ātrākai atkušanai var lietot siltu ūdeni, bet ne karstu. Istabas temperatūrā nevajadzētu atkusušu spirulīnu uzglabāt ilgāk par pāris stundām.

Otrs veids ir pievienot jebkuram savam iemīļotajam dzērienam, kas nav karsts. Tā ir sula, smūtijs, ledus tēja, jogurts, kefīrs un citi.

Ballītēs noteikti var izmēģināt arī šampanieti un citus dzērienus, kam piestāv ledus, jo spirulīnai ir arī detox efekts, kas samazinās alkohola izraisītās negatīvās sajūtas nākamajā dienā.

Spirulīna ir mikroaļģe jeb mazītiņas ar aci nesaskatāmas spirālītes, tāpēc atstājot dzērienu mierā pēc kāda laika spirulīna nosēžas trauka apakšā. Pirms lietošanas uzmaisiet!

Enerģiskais batoniņš

Recepte īstiem gardēžiem, našķis ar dabas spēku. Cepumu brunetes vegānais mūsdienu brālēns. Atsauksmes no bērniem arī vislabākās!

100 g apgrauzdētas auzu pārslas
100 g apgrauzdēti zemesrieksti
100 g apgrauzdēti lazdu rieksti
50 g žāvētas dateles
50 g žāvētas aprikozes
1 ēd.k lazdu riekstu krēms, piemēram, Nutego
15 g svaiga spirulīna 100% (kulinārajiem guru piedāvājam svaigu spirulīnu ar samazinātu mitruma saturu)
20 g baltā šokolāde
10 g krēmigais kokosriekstu piens

Visu sablenderē viendabīgā masā un liek ledusskapī uz pāris stundām sastingt.  Sagriež šķēlītēs un pasniedz.
Sporta svētkos un sacensībās labs starteris, lai enerģija pietiktu ilgākam laikam.

Zaļā spirulīnas biskvītkūka

Svaigai spirulīnai nav kaltētās spirulīnas specifiskās garšas, tāpēc droši to var pievienot desertiem un krēmiem, pat biskvītiem.

Zaļš biskvīts

4 olas, 200 g cukurs, 150 g svaiga spirulīna, 200 g milti, 1,5 tējk. cepamais pulveris.

Atdala olas baltumu no dzeltenumiem. Olas baltumus puto, kad nedaudz saputots, pieber cukuru. Olas dzeltenumus puto, pēc brīža pievieno cukuru. Kad dzeltenums saputojies, pievieno spirulīnu. Miltus sajauc ar cepamo pulveri. Maigi sajauc olas baltumus ar dzeltenumiem, tad pievieno miltus. Nogludina masu uz pannas un cep 180 grādos.

Zaļš spirulīnas krēms

140 g olu dzeltenumi, 80 g cukurs, 40 g ūden, 80 g svaiga spirulīna, 400 g saldais krējums, 4 plāksnes želatīna

Saputo olu dzeltenumus. Uzbriedina želatīnu. Izkausē cukuru ūdenī, pievieno spirulīnu un uzbriedināto želatīnu. Visu sajauc kopā. Uzputo saldo krējumu un iecilā masā.

Krēmu smērē kārtās starp biskvītiem, kad tie atdzisuši. Pirms pasniegšanas vēlams kūku paturēt dažas stundas ledusskapī, lai ievelkas.

Interesanti fakti receptēm ar svaigu spirulīnu

Daži mūsu atklājumi eksperimentējot ar spirulīnu dažādās receptēs

  1. Atkausētu spirulīnu ietecams uzglabā ledusskapī ne ilgāk kā 48 stundas, bet iekļaujot to dažādos produktos, tai mēdz izpausties antibakteriālas īpašības, kas summārajam produktam ļauj ilgāk nebojāties, nekā katram ingredientam atsevišķi.
  2. Apvienojumā ar dažādiem citiem produktiem iegūtā krāsa var ievērojami atšķirties - no dažādiem zaļajiem toņiem līdz pat zilganiem un košāk ziliem. Piemēram, zilganie toņi parādās sajaucot ar baltiem produktiem, piemēram pienu (gan govs, gan riekstu 'pienu').
  3. Termiski apstrādājot tikai spirulīnu, tai parādās specifiskā garša un smarža, bet cepot biskvītus vai vārot marmelādes šāda garša un smarža neparādās.
  4. Fermentējot piena vai sojas produktus, spirulīna kalpo kā fermentu aktivators un paildzina to aktivitāti, bet aizkavē patogēnu savairošanos. Šis fakts atklāts vairākos ārzemju pētnieku darbos, veicot mikrobioloģiskās analīzes.
  5. Spirulīnas šūna no ārpuses ir zaļa, bet iekšpusē ir vērtīgais zilais pigments. Sasaldējot un atlaidinot vairākas reizes, ledus kristāli sagrauj šūnu un spirulīnas masa kļūst ievērojami zilāka. Diemžēl blenderējot mums šādu efektu nav izdevies iegūt, jo spirulīna ir pārāk maza, lai to sašķeltu ar vienkāršu blenderi.


0
 .