3 būtiski iemesli, kāpēc spirulīna jālieto sportojot - iesācējiem un profesionāļiem
Pētījumos ir konstatēts, ka spirulīnas lietošana
- paaugstina izturību fizisko aktivitāšu laikā,
- palīdz ātrāk atjaunoties pēc treniņa,
- iesācējiem efektu dod ātrāk nekā nelietojot spirulīnu.
Kalafati 2009.g pētījumā pierādīts, ka laiks līdz spēku izsīkumam pie maksimālas slodzes (95% VO2) ievērojami pieauga - no 2.05 līdz 2.70 minūtēm 💪. Spirulīnas lietošana ievērojami samazināja ogļhidrātu oksidēšanas ātrumu, bet palielināja tauku sadedzināšanas ātrumu 2h skrējiena laikā, salīdzinot ar placebo kontrolgrupu. Divas nedēļas pēc lietošanas beigām spirulīnas efekts bija beidzies un izturības slieksnis samazinājies līdz pirms spirulīnas lietošanas līmenim. Dalībnieki: 9 vidēji trenēti jaunieši (~ 23 g.v.), kas nodarbojas ar skriešanu vismaz gadu 2-4 reizes nedēļā vismaz 45 minūtes lietoja vismaz 6 g/d spirulīnas pulveri 4 nedēļas. Katram dalībniekam lika divas stundas skriet uz trenažiera ar slodzi atbilstoši 70-75% skābekļa patēriņam, pēc tam palielinot slodzi līdz 95% skābekļa patēriņa. Uzņēma laiku līdz spēku izsīkumam un pēc apstāšanās ņēma asins paraugus pēc 1, 24 un 48 h.
✅ Desmit augsta līmeņa sieviešu distanču skrējējas universitātē (19-26 gadus vecas, valsts 2. klases sportistes) tika sadalītas divās grupās pēc nejaušības principa, eksperimentālajā grupā (n = 5) un kontroles grupā (n = 5). Abas administrācijas tika dotas 3 reizes dienā, 80 dienas. Viņiem bija vienādi ēdieni un viņi pieņēma intensīvas apmācības 100 m un 1 500 m skriešanā vienlaicīgi. Rezultāti:
✅Citā pētījumā ar 16 studentiem izturība pieauga no 713 līdz 765 sekundēm kā arī samazinājās muskuļu bojājumi pēc 3 nedēļu lietošanas 💪. Spirulīnas lietojošai grupai par 30% samazinājās laktāta dismutāzes koncentrācija asinīs, kas liecina par mazākiem šūnu bojājumiem slodzes laikā un zemāku pienskābes izdalīšanos anaerobās slodzē (Lu 2006)
✅ Jau pirmajos testos pēc 1 nedēļas uzlabotu fizisko un garīgo izturību uzrādīja pētījums ar 18 mēreni fiziski aktīvi vīriešiem (20-43 g.v.), kas lietoja pa 3 g/d spirulīnas pulveri ēdienreizē. Fiziskā izturība tika pētīta 30 minūtes pavadot uz skrejceliņa, garīgā – risinot matemātikas uzdevumus. Interesanti, ka daļai grupas pēc 8 nedēļu lietošanas rezultāti turpināja uzlaboties salīdzinot ar pirmo nedēļu, bet daļai vairs neuzlabojās. (Johnson 2016)
Visi minētie pētījumi ir ar placebo kontrolgrupu. Visos pētījumos ir izmantota kaltēta spirulīna pulvera vai tablešu formā, jo 99% no pasaulē izaudzētās spirulīnas tiek izkaltēta, lai to vieglāk uzglabātu. Ja tev nepatīk spirulīnas pulvera specifiskā garša 😕 vai piedevas tabletēs, bet vēlies spirulīnu ar praktiski nejūtamu garšu, ko lietot kopā ar pusglāzi ūdens vai iejaukt jebkurā vēsā dzērienā vai ēdienā, tad izvēlies SpirulinaNord sasaldēto svaigo spirulīnu. Termiski NEapstrādātai spirulīnai NEpiemīt specifiskā garša un smarža un ir ievērojami lielāks antioksidantu saturs 🤩 Izmēģini! Vai arī tu jutīsi efektu jau pirmās nedēļas laikā?