Samazini asinsspiedienu!
Augsts asinsspiediens tiek saukts arī par kluso slepkavu, jo to var nejust. Jutīgākiem cilvēkiem tas izraisa galvassāpes un reiboņus. Ilgtermiņā bojā asinsvadus, sirdi un nieres. Latvijā augsts asinsspiediens ir teju pusei iedzīvotāju! Cēlonis ne vienmēr ir nosakāms. Tomēr labā ziņa – ar spirulīnas trīs mēnešu kūri asinsspiedienu var samazināt, kā arī uzlabot vēl arī citus veselības rādītājus, it īpaši tos ko izraisa oksidatīvais stress – diabētu, aterosklerozi, išēmiskās slimības un ļaundabīgos audzējus, kā arī mazināt saindēšanās ar, piemēram smagajiem metāliem un organiskajiem šķīdinātajiem, ietekmi.
Ieskatīsimies dažos klīniskajos pētījumos, kuros pētīts kā spirulīna ietekmē paaugstinātu asinsspiedienu un kādus vēl veselības rādītāji izmainījās.
Lietojot 3 mēnešus sistoliskais spiediens nokritās vidēji par 6 vienībām (no 149 uz 143 mmHg) un uzlabojās arī ķermeņa masas indekss (ĶMI) no 27 uz 25 un asinsvadu endotēlija funkcija. Piedalījās 40 cilvēki ar lieko svaru, puse saņēma placebo un tiem uzlabojumus nenovēroja (A Miczke 2016). Asinsvadu endotēlija stāvokļa uzlabošanos novēroja arī citā klīniskajā pētījumā ar 16 pacientiem, kas 12 nedēļas lietoja spirulīnu. Uzlabojās sistoliskais asins spiediens, sVCAM-1, sE-selectin and endothelin-1 līmenis un pieauga glutationa peroksidāzes aktivitāte un oksidētā glutationa līmenis. (
Savukārt vingrojot cilvēkiem ar lieko svaru (52 cilvēki ar BMI >25, 18-35 g.v.) un 6 nedēļas lietojot spirulīnu un veicot mērenas fiziskas aktivitātes, asins lipīdu sastāvs (tai skaitā holesterīna līmenis) un diastoliskais asinspiediens uzlabojās ievērojamāk, nekā tiem, kas tikai vingroja. Kā arī muskuļi slodzei piemērojās ātrāk un ĶMI uzlabojās straujāk nekā spirulīnas nelietotājiem (Hernández-Lepe 2018)