ATSAUKSMES

Maruta Šulca, geštaltterapijas praktiķe

Par spirulīnas labo iedarbību uz organismu zināju jau sen. Liels prieks un gandarījums par Spirulina Nord izveidotājām, kuras zinātniski izpētījušas un atradušas unikālu veidu kā piedāvāt Ziemeļvalstu iedzīvotājiem spirulīnu tieši svaigā veidā. Lietojot svaigo spirulīnu ikdienā, ir dabīgs enerģijas pieaugums, vielmaiņas procesu uzlabošanās un pats galvenais, imūnsistēmas noturība un spēja pasargāt no dažādām saslimšanām. Spirulīnu sīrupa veidā mani bērni lieto katru dienu, jo īpaši tas ir svarīgi rudens / ziemas sezonas laikā. Ar patiesu entuziasmu par Latvijā audzētu spirulīnu, stāstu saviem draugiem, ģimenei un klientiem, to iesaku visiem!

Gita Zemīte, darbības sfēra - ražošana un eksports


Vairāku mēnešu garumā ārstēju akūtu iekaisumu acīs un dzīvoju ikdienu ar paaugstinātu temperatūru. Līdz ko sāku lietot spirulīnu, temperatūra pazeminājās jau pēc 2 dienām un turējās normas robežās visā spirulīnas lietošanas laikā. Man spirulīna palīdz arī no rītiem vieglāk atmosties. Tā iedod labu enerģijas devu dienai. Līdz ar to ir uzlabojusies intelektuālā produktivitāte un fiziskās aktivitātes.

Evija (41), mājsaimniece, 3 bērnu māmiņa

Ļoti pievēršu uzmanību, tam ko ēdu, daudz par to lasu un interesējos, īpaši par augu izcelsmes uzturu. Nelietoju uzturā gaļu praktiski jau vairākus gadus. Ticu, ka laba pārtika un veselīgu dzīvesveids ir labas veselības pamatā, lai nodzīvotu ilgu mūžu ar vitalitāti. Mūsu ķermenim katru dienu nepieciešamas 60 minerālvielas, 16 vitamīni, 12 pamata aminoskābes, 3 veidu taukvielas (pēc Dr. Dž.Volloka). Diemžēl, liela daļa veikalā pieejamo produktu ir ar zemu uzturvērtību, tāpēc nepieciešams papildus lietot dažādus dabiskus uztura bagātinātājus un superfoodus kā piemēram godžī ogas, bišu māšu peru pieniņu, moringas pulveri un spirulīnu. Esmu pārliecināta, ka spirulīnai kā superfoodam obligāti jābūt ēdienkartē. Es no sirds priecājos, ka beidzot Latvijā tiek audzēts šis vērtīgais produkts! Spirulīnu biju jau iepriekš lietojusi, bet bija grūti lietot tabletes vai pulveri ar īpatnējo garšu. Šobrīd SpirulinaNord esmu ieteikusi vairākiem draugiem un saņemusi pozitīvas atsauksmes. Pati es lietoju, lai uzlabotu savu izskatu, palielinātu enerģijas daudzumu un nodrošinātu sevi ar kvalitatīvu olbaltumvielu un dzelzs avotu. Spirulīna patiesi ir vislabākā alternatīva dzelzs preparātiem! Esmu izmēģinājusi pirms tam daudz dažādus dzelzs preparātus bet, diemžēl, daudziem no tiem ir bijušas nevēlamas blaknes.  Spirulīnas lietošana pozitīvā nozīmē ir mana šī brīža "atkarība", veselīga uztura papildinājums!


Spirulīna_atsauksmes

Līga Cīrule, Latvijas Olimpiskās vienības galvenā ārste


Spirulīnu LOV sportisti lieto jau sen, bet šobrīd esam priecīgi, ka tā tiek audzēta Latvijā un vienmēr svaigu var iegādāties. Protams, visiecienītākais produkts ir spirulīnas sīrupi, jo mūsu sportisti ir lieli ceļotāji un šos produktus var visur paņemt līdzi. Sportisti izdzerot glāzi ar spirulīnas dzērienu iegūst minerālvielas, neaizstājamās aminoskābes, antioksidantus, vitamīnus. Spirulinas lietotājiem esam novērojuši, ka daudz labāk uzsūcas Fe organismā. Bet mēs rekomendējam pie Fe deficīta anēmijas Spirulinu lietot kopā ar dzelzs preparātiem. Īpaši spirulinu rekomendējam sportistiem - veģetāriešiem.

Sportistiem  galvenais tomēr  ir  pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs! Bet glāze svaigas spirulinas dzēriena vienmēr papildinās uzturu un palīdzēs organismam sportot un neslimot!

Spirulins_atsauksmes

Olimpietis Arnis Rumbenieks


"Esmu gandarīts, ka "superfood" uzņem apgriezienus un visi kopā dodamies uz lieliskām pārmaiņām. Dubults gandarījums, ka šis top mūsu pašu mājās! Kā Olimpisko spēļu dalībnieks, profesionāls sportists, ļoti vērīgi sekoju, lai mans organisms saņemtu visu, kas tam nepieciešams. Būtiska loma manā sporta veidā ir veselai sirds un asinsvadu sistēmai, asins spējai piesaistīt skābekli! Un šeit slēpjas atbilde... Spirulīna ir dabisks produkts, tātad labi uzsūcas un organismam pieejams produkts. Produkts, kas nodrošina visu nepieciešamo normālai asinsradei. Proti, dzelzs, B grupas vitamīni, Cinks, Mangāns, E vitamīns u.tjp. Nav mazsvarīgi, ka tā samazina slikto holesterīna līmenī un veido asinsvadu sieniņas elastīgas un samazina iekaisuma procesus organismā! Tas, protams, nav viss! Interesanti, ka prasās mazāk gaļas... ;) Veseli ēduši un atbalstam savējo. Iesaku!"

Vineta Ikauniece, pasaules klases vieglatlēte 80-tajos gados, joprojām pieder Latvijas rekordi 200m, 400m un 60m sprinta distancēs. Biznesa un personiskās izaugsmes treneris - konsultants. Sertificēts Darba un organizāciju psihologs. Diplomēts sociāli-psiholoģisko treniņu vadītājs. Veselīga dzīves veida veicināšanas speciālists


“Ja gribi būt formā, neskatoties uz vecumu, obligāti katru dienu ir jāapēd kaut kas zaļš.  Ja netiec pie lielās zaļo salātu bļodas, tad alternatīva veselības nodrošināšanai noderīgas būs dažas porcijas saldētas spirulīnas, kas noteikti būs daudz reižu efektīgāka kā žāvēta spirulīna tabletēs. Ja salātu gatavošanai būs vajadzīgas dažādas sastāvdaļas un vismaz 1/2 st. laika, tad izņemt spirulīnu no saldētavas būs daudz ērtāk. Ziemas mēnešos un arī vasaras karstumā, lai nodrošinātu organismu ar zaļo enerģiju, nav labākas alternatīvas par saldēto spirulīnu."

Jana Dīriņa, Sej@Splitmassage – Sejas manuāli modelējošās masāžas meistare

Par spirulīnas unikalitāti un tās labajām īpašībām zināju jau sen, tomēr priekš manis īpašu aktualitāti šis “superfood” ieguva relatīvi nesen. Splitmasāža ir procedūra, kuras laikā strādājam ar seju, kaklu, plecu, dekoltē zonu, nolūkā aktivizēt fizioloģiskos procesus, kas organismam ļauj koriģēt un atjaunot traucētās funkcijas, mazināt vecuma radītās izmaiņas audos un uzlabot cilvēka vizuālo izskatu – seju dabiskā veidā - BETTER AGING. Tomēr praksē rezultāts atkarīgs ne tikai no meistara zināšanām, prasmīga darba un pieredzes, sava loma ir arī katra individuālā organisma fiziskajai reģenerēšanās/atjaunošanās spējai. Īpaša nozīme šajos procesos ir olbaltumvielām un labai asinsritei. Diemžēl pētījumi apstiprina, ka sievietes, un tāda ir mana klientu loka lielākā daļa, olbaltumvielas ar uzturu uzņem par maz, es pati ar neesmu izņēmums. Neskatoties uz to, ka lietoju uzturā dzīvnieku un augu valsts olbaltumvielas – gaļu, zivis, olas, piena produktus, riekstus, sēklas, pilngraudu produktus, tomēr nespēju “savākt” avotos rekomendēto dienas normu. Un ko darīt veģetārisma/ vegānisma piekritējām?

Bet olbaltumvielas ir svarīgākā organisma sastāvdaļa, tās vajadzīgas organisma plastiskajiem procesiem, kas saistīti ar augšanu, attīstību, organisma šūnu un audu atjaunošanos, tās ir fermentu un hormonu struktūrkomponenti. Un šeit talkā var nāķt spirulīna. Saskaņā ar Roberta Henriksona “Earth Food Spirulina “ pētījumu, tajā ir visaugstākais olbaltumvielu saturs, ja salīdzina ar citiem pārtikas produktiem – vistas un liellopa gaļu, parmezāna sieru, piena un olu pulveri utt. un tas sasniedz 65 %. Bez tam spirulīna satur visas 8 neaizvietojamās aminoskābes, ko mūsu organisms saražot nespēj, tās jāuzņem ar pārtiku. Varētu jau skaitīt vēl un vēl….

Šobrīd esmu kļuvusi par saldētās spirulīnas fanu, nu jau varu teikt, ka lietoju regulāri apmēram gadu un turpināšu to darīt. Jo sāku redzēt šādus, tādus uzlabojumus, piemēram, friziere pamanīja, ka sirmo matu kļuvis mazāk  - man ir 52 un mati ir manā dabiskajā krāsā. Sejā jūtu, ka audi kļūst pilnīgāki/ tvirtāki, tomēr vēl nevaru runāt par tik nepārprotamām izmaiņām. Tās notiek, bet ne tik ātri, cik gribētos. Turpinu lietot un tad jau laiks rādīs. Lai mums visiem laba veselība, lai esam skaisti un laimīgi!