Brīnumainā spirulīna: 10 iemesli, kāpēc to obligāti jāiekļauj uzturā jau šodien
Pret slimībām, nogurumu un aptaukošanos: uzlabo savu pašsajūtu dabiskā veidā
Lūk, 10 iemesli, kāpēc obligāti spirulīnu jāiekļauj ikdienas uzturā!
Ikdienas stress un nogurums, garīga un fiziska pārslodze, kā arī dažādas saslimšanas ir galvenie iemesli, kādēļ mūsu pašsajūta pasliktinās: mūsu ķermenī ir paaugstināts uzturvielu patēriņš, ir mazāk laika veselīgām maltītēm, kā arī vairāk ģenerējas brīvie radikāļi, kas uzsāk iekaisuma un novecošanās procesus, kas ilgtermiņā rezultējas dažādās kaitēs - kādam piemetas saaukstēšanās, kādam paaugstinās asinsspiediens, kādam sākas gremošanas traucējumi un tā sarakstu varētu turpināt un turpināt. Spirulīna ir dabas veidots dažādu bioloģiski aktīvo vielu koncentrāts, tādēļ tā efektīvs atbalsts mazina lielu daļu no minētājām problēmām.
1. Palīdz cīņā pret stresu
Pārslodze darbā vai treniņā, degoši termiņi, nakts maiņas vai virsstundas - tas viss rada organismam papildu slodzi un papildu uzturvielu patēriņu, kā arī brīvos radikāļus. Pētījumos ir atklāts, ka spirulīnas lielākais spēks slēpjas tās tumšākajā krāsā - pigmenti ir antioksidanti, kuri ķermenim palīdz novērst dažādus stresa radītos bojājumus un neļauj attīstīties līdz hroniskam vai akūtam iekaisumam un slimībām. Tādēļ rūpēsimies par savu stresa līmeni - gan mierīgi uztverot notiekošo, gan no rītiem izdzerot glāzi svaigas spirulīnas dzēriena! To vari atkausēt glāzē ar ūdeni vai savu mīļāko sulu, jo svaigai spirulīnai ir neitrāla garša.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Vairo enerģiju
Vai diena bez kafijas ir iespējama? Daudzi spirulīnas lietotāji ir sapratuši, ka dienu uzsākt ar glāzi spirulīnas ir vērtīgāk, jo enerģija saglabājas ilgāku laiku un baudīt pusdienas gribas vēlāk. Spirulīna satur plašu klāstu bioloģiski aktīvo vielu - vitamīnus, neaizvietojamās aminoskābes u.c. Tāpēc tā neizsmeļ tavas ķermeņa rezerves, kā to dara enerģijas dzērieni. Tā ir veselīga enerģija!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Samazina slikto holesterīnu un uzlabo asinsvadu veselību
------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Palīdz cīņā ar lieko svaru
------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. Sportiskiem sasniegumiem
Visi, kuri sporto, dejo, iet garos pārgājienos vai citādi darbojas, ir piefiksējuši sāpošos muskuļus pēc intensīvākas slodzes. To izraisa mikrotraumas muskuļos un pienskābes uzkrāšanās. Spirulīna ir sens veids, kā veicināt fizisko izturību un atjaunoties pēc treniņiem. Jau acteku ziņneši to ņēma līdzi, dodoties uz kaimiņu pilsētu, lai pietiktu spēka ātri nogādāt svarīgās ziņas. Tagad atklāts, ka, lietojot spirulīnu pēc smagas slodzes, muskuļi atjaunojas ātrāk. Efekts sajūtams jau no pirmās lietošanas reizes, uz sportisko sniegumu stabilu efektu sasniedzot pēc divām nedēļām. Savukārt, nelietojot to divas nedēļas, būsi atpakaļ “vecajā ādā”. Olimpiskie sportisti to jau lieto. Profesionāļiem iesakām dubultot dienas devu. Tagad svaiga spirulīna Latvijā ir pieejama ikvienam!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
6. Normalizē asinsspiedienu
Vai zināji, ka augstu asinsspiedienu sauc par “kluso nāvi”? Jo to var nejust, bet, ilgstoši to neārstējot, tas bojā sirds un asinsvadu sistēmu un var novest pie infarkta un insulta. Asinsvadu mazinošiem preperātiem mēdz būt nepatīkamas blaknes. Izmēģini papildus ierastajai terapijai lietot spirulīnu trīs mēnešus, un tev (un tavam konsultējošajam ārstam) vajadzētu spēt pamanīt uzlabojumus.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
7. Dzelzs, dzelzs, dzelzs
Teju puse sieviešu cieš no samazināta dzelzs daudzuma, kā rezultātā sarkanie ķermenīši neveidojas pilnvērtīgi un tiek traucēta asinsapgāde, kas noved pie hroniska noguruma. Biežākās sūdzības, lietojot aptieku piedāvātos dzelzs preparātus, ir gremošanas trakta traucējumi un zema šo līdzekļu uzsūkšanās efektivitāte. Lietojot kopā ar spirulīnu, tiek mazināts kuņģa kairinājums, un spirulīnas bagātīgais bioloģiski aktīvo vielu saturs veicina dzelzs preparātu uzsūkšanos. Minimāla dzelzs deficīta gadījumā spirulīna viena pati spēj palielināt dzelzs saturu ķermenī, jo tai ir ļoti augsta biopieejamība jeb lieliska uzsūkšanās spēja. Atšķirībā no spinātiem spirulīnā nav traucējošo vielu, kas aizkavētu dzelzs uzsūkšanos. Turklāt svaigai spirulīnai praktiski nav nekādas garšas! Vai tādēļ vien to nebūtu vērts pamēģināt?!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------
9. Palīdzēs pret iekaisuma procesiem
Pētnieki ir atklājuši, ka mikroiekaisuma procesi ķermenī bieži netiek pamanīti laikus līdz tie sasniedz jau konkrētus slimības apveidus. Līdz tam parasti novērojami nespecifiski simptomi - nogurums, galvassāpes, nespēja koncentrēties un līdzīgi. Nejūties ne gluži vesels, ne arī apslimis? Pamēģini spirulīnu! Mūsu klienti stāsta, ka efektu var sajust jau pirmajās trīs dienās. Sliktāk noteikti nebūs, jo spirulīna nav zāles. Spirulīna ir mikroskopiska aļģe, kuru var un vajag lietot pēc iespējas svaigu, lai bioloģiski aktīvās vielas uzņemtu pilnā mērā. Turklāt spirulīna nav iekļauta pat nepopulāro alergēnu sarakstā. Drošāka nekā mandarīni!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
10. Lielisks sabiedrotais veģetāriešiem un vegāniem
Kā redzi, neskaitāmi pētījumi, kā arī mūsu klientu pieredze pamato spirulīnas dažkārt pat neticamās īpašības, kuras labvēlīgi ietekmē mūsu pašsajūtu! Izmēģini SpirulinaNord produktus, kuri turklāt ir ražoti Latvijā, jau tagad vai uzdāvini tos draugam! (saite uz e-veikalu)!
Interesanti fakti: kas kopīgs dārzeņiem un spirulīnai
Teju visi mūsdienās Latvijā audzētie dārzeņi ir cēlušies no tropu un subtropu apgabaliem. Burkāni ir Vidusjūras zemju augs, gurķu dzimtene ir Indija, tomātu – Dienvidamerika. Spirulīna tradicionālais ēdiens ir Āfrikā ap Čadas ezeru un Meksikā
Dārzeņi ir lakstaugu ēdamā daļa, kas nav saldie augļi vai sēklas. Botāniski tomāts un gurķis patiesībā ir augļi. Spirulīnai ir daudz kopīga ar dārzeņiem, lai gan botāniski tā ir senāks organisms nekā augi, viens no senākajiem jeb pirmajiem zaļajiem organismiem, kas ražo skābekli, ar šūnas uzbūvi vēl kā baktērijai. Spirulīna izskatās kā mikrobiska spirālīte . Interesanti, ka spirulīnai nav neēdamo daļu - sakņu, lapu vai mizu.
10 faktori, kas ietekmē dzelzs uzsūkšanos organismā

Spēju organismam uzņemt konkrēto barības vienu no kāda produkta sauc par biopieejamību. Tālāk neliels ieskats rakstā, kurā analizēti vairāk nekā 100 pētījumu dati par dzelzs biopieejamību ietekmējošajiem faktoriem un arī rakstā par veģetārās diētas ietekmi uz dzelzs biopieejamību
Tiek
lēsts, ka dzelzs biopieejamība ir 14–18% jauktām diētām un 5–12%
veģetārajām diētām cilvēkiem, šīs vērtības tiek izmantotas, lai
radītu uztura atsauces vērtības. Ir pierādīts, ka uztura faktori, kas ietekmē dzelzs
uzsūkšanos ir, piemēram, fitāts, polifenoli, askorbīnskābe un
muskuļu audi, kamēr Būtiski uzsūkšanos ietekmē arī dzelzs līmenis
ķermenī un liekais
svars.
Spirulīna efektīvi mazina alerģisku iesnu simptomus
Pavasaris un viss sāk ziedēt. Vai tu priecājies par to? Liela daļa cilvēku to sagaida ar nepatīkamām alerģiskām reakcijām. Tāpēc šoreiz apkopojam pētījumus, kā spirulīna var palīdzēt alerģiju gadījumos.
Cingi 2008. gada klīniskajā pētījumā konstatēts, ka spirulīna efektīvi mazina alerģiskos simptomus (izdalījumi no deguna, šķavas, aizlikts deguns un nieze) un uzlabo fizisko pašsajūtu.
Medīcīniska alerģiskā rinīta ārstēšana ietver antihistamīna un kortikosteroīdu lietošanu, kas galvenokārt mazina slimības pazīmes un simptomus. Tomēr ilgstoša šo zāļu lietošana pacientiem var izraisīt nopietnas blakusparādības. Tāpēc spirulīna tiek ieteikta kā drošāka alternatīva ilgstošai lietošanai, turklāt spirulīna satur arī citas organismam ļoti vērtīgas vielas, kas var mazināt arī citas blakus saslimšanas. Pieejams pilns pētījuma apraksts bez maksas: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32773785/
Kā spirulīna noder sportistiem?

1. Veicina atjaunošanās procesus pēc intensīvas slodzes
- Minerālvielu (kalcija, magnija, dzelzs, kālija un cinka) un vitamīnu B grupas, E vitamīna, pro-vitamina A un antioksidantu komplekss palīdz organismam ātrāk atjaunoties pēc fiziskām slodzēm, un paaugstina imunitāti
- Antioksidants fikocianīns komplektā ar beta karotīnu mazina stresa radītos bojājumus un palīdz izvairīties no hroniskiem iekaisumiem, mikrotraumām
- Spirulīna satur visas neaizvietojamās aminoskābes, kas veicina pilnvērtīgu muskuļu atjaunošanos un augšanu
2. Izturībai augstas slodzes laikā
- Spirulīna palielina izturību fiziskas slodzes laikā, pateicoties B grupas, C vitamīna kombinācijai ar dzelzi, kas uzsūcas par 30% labāk nekā klasiskie dzelzs preperāti un paaugstina hemoglobīna līmeni asinīs
- Spirulīna samazina pienskābes izdalīšanos muskuļos
3. Uzlabo vispārējo veselību
- Spirulīnā esošais antioksidantu komplekss uzlabo nieru un aknu darbību
- Samazina gremošanas traucējumus, ko izraisa daži uztura bagātinātāji
- Satur plašu dabisku un viegli absorbējamu vitamīnu un minerālu klāstu, kas kompleksi iedarbojas
Ko izvēlēties, kaltētu vai svaigu spirulīnu?
Runājot par ēdienu, protams, pirmais
ir garšas. Svaiga spirulīna ir bez smaržas un
izteiktas garšas. Jūtama ir maiga riekstu pēcgarša, kas
pat minimālā atšķaidījumā, piemēram, ūdenī izzūd. Pulverim garša ir
ļoti izteikta, samitrinot (piemēram, smūtijā), tā spēj pārmākt
visas pārējās garšas pat pievienojot niecīgus 5%. Svaigu spirulīnu
var ēst tīru vai pievienot jebkuram savam mīļākajam ēdienam. Ja
vien to ilgi nekarsēsi, tad spirulīna tavam ēdienam garšu neizmainīs, tikai piedos
brīnišķīgu koši zaļu krāsu un palielinās tā
uzturvērtību.
3 būtiski iemesli, kāpēc spirulīna jālieto sportojot - iesācējiem un profesionāļiem
Pētījumos ir konstatēts, ka spirulīnas lietošana
- paaugstina izturību fizisko
aktivitāšu laikā,
- palīdz ātrāk atjaunoties pēc
treniņa,
- iesācējiem efektu dod ātrāk nekā nelietojot spirulīnu.
Kalafati 2009.g pētījumā pierādīts, ka laiks
līdz spēku izsīkumam pie maksimālas slodzes (95% VO2) ievērojami
pieauga - no 2.05 līdz 2.70 minūtēm 💪. Spirulīnas
lietošana ievērojami samazināja ogļhidrātu oksidēšanas ātrumu, bet
palielināja tauku sadedzināšanas ātrumu 2h skrējiena laikā,
salīdzinot ar placebo kontrolgrupu. Divas nedēļas pēc
lietošanas beigām spirulīnas efekts bija beidzies un izturības
slieksnis samazinājies līdz pirms spirulīnas lietošanas
līmenim. Dalībnieki: 9 vidēji trenēti jaunieši (~ 23
g.v.), kas nodarbojas ar skriešanu vismaz gadu 2-4 reizes nedēļā
vismaz 45 minūtes lietoja vismaz 6 g/d spirulīnas pulveri 4
nedēļas. Katram dalībniekam lika divas stundas skriet uz trenažiera
ar slodzi atbilstoši 70-75% skābekļa patēriņam, pēc tam palielinot
slodzi līdz 95% skābekļa patēriņa. Uzņēma laiku līdz spēku
izsīkumam un pēc apstāšanās ņēma asins paraugus pēc 1, 24 un 48
h.
Antioksidantu spēks

Kas ir brīvie radikāļi?
Brīvie radikāļi ir dažādu ķermenī notiekošu procesu blakusprodukts, kas rodas vienmēr. Tomēr paaugstinātas slodzes gadījumos piemēram, stress, negulētas naktis, fiziska vai garīga pārslodze, smēķēšana, alkohola lietošana, pārmērīga sauļošanās, gaisa piesārņojums, vai slimošana organismā brīvie radikāļi veidojas aktīvāk. Ja jūs ēdat veselīgi un daudzveidīgi, tad brīvie radikāļi tiek neitralizēti un veselībai netiek nodarīts kaitējums.
Spirulīna kā dzelzs avots
Spirulīna ir lielisks, efektīvs un
kuņģi nekairinošs dzelzs avots. Tuklāt bez specifiskas garšas vai
smaržas, kas piemīt ļoti daudziem mākslīgajiem dzelzs preperātiem.
Pētījumos konstatēts, ka spirulīna par 30% efektīvāk novērš
dzelzs deficīta anēmiju nekā klasiskie dzelzs preperāti, turklāt
uzlabojumi vērojami jau mēneša laikā. Interesanti, ka hemoglobīna
līmenis korelē ar IQ jeb intelektu. Varbūt kafijas vietā sevi
uzmundrināt ar spirulīnu?
Spirulīna samazina holesterīnu

Holesterīna problēma pielavās
nemanot. Malacis, ka esi veicis analīzes un zini, ka holesterīns ir
paaugstināts. Iespējams tas bija pirmais solis, lai novērstu
tuvojošos infarktu. Ko darīt tālāk? Visbiežāk ārsti iesaka - mainīt
dzīvesveidu, sākt ēst veselīgāk. Tomēr nav nekā grūtāka, ka mainīt
ieradumus. Izvēloties veselīgo un garšīgo spirulīnu ir iespēja sākt
vismaz ar mazumiņu, kas, kā pētījumi rāda, dod lielu efektu.
Spirulīna ir efektīva holesterīna līmeņa samazināšanai, pat
turpinot ēst ne visai veselīgi.
Vairāku desmitu pētījumu metanalīze uzrāda, ka:
- spirulīnas lietošana uzlabo glikozes līmeni plazmā jeb FPG [fasting plasma glucose],
- insulīna,
- kopējā holesterīna, zema, ļoti zema blīvuma un
augsta blīvuma lipoproteīnu holesterīna
līmeni pacientiem ar metabolisko sindromu un līdzīgiem
traucējumiem
Ieskats botānikā
Spirulīna ir tik pirmatnējs organisms, ka tai pat nav kodola, bioloģijā tāpēc spirulīna tiek klasificēta kā baktērija. Spirulīna sastāv no viena tipa sūnām, savirknētām spirālē. Spirulīna kā baktērijas vairojas daloties. Tomēr spirulīna jau ir tik tālu evolucionējusi, ka ir attīstījusi augiem (augstāk attīstītiem organismiem, kam raksturīga aufu daudzveidība un vairošanās dzimumceļā) raksturīgo fotosintēzes spēju.
Spirulīna palīdz samazināt apetīti un ķermeņa svaru - pētījumu dati!

Samazini asinsspiedienu!
Augsts asinsspiediens tiek saukts arī par kluso slepkavu, jo to var nejust. Jutīgākiem cilvēkiem tas izraisa galvassāpes un reiboņus. Ilgtermiņā bojā asinsvadus, sirdi un nieres. Latvijā augsts asinsspiediens ir teju pusei iedzīvotāju! Cēlonis ne vienmēr ir nosakāms. Tomēr labā ziņa – ar spirulīnas trīs mēnešu kūri asinsspiedienu var samazināt, kā arī uzlabot vēl arī citus veselības rādītājus, it īpaši tos ko izraisa oksidatīvais stress – diabētu, aterosklerozi, išēmiskās slimības un ļaundabīgos audzējus, kā arī mazināt saindēšanās ar, piemēram smagajiem metāliem un organiskajiem šķīdinātajiem, ietekmi.
Ieskatīsimies dažos klīniskajos pētījumos, kuros pētīts kā spirulīna ietekmē paaugstinātu asinsspiedienu un kādus vēl veselības rādītāji izmainījās.
Kāpēc spirulīnas pulveris ir lētāks?
Ja vērīgi ieskatīsieties, tad lielākā daļa spirulīnas pulveru un tablešu, kas pieejami Latvijā un arī Eiropā, ir no Ķīnā audzētas spirulīnas... ja vien izcelsmes valsts vispār ir norādīta. Ja ir norādīts tikai "ražotājs", tad visbiežāk tas NAV audzētājs, bet tikai tablešu formētājs vai pulvera iepakotājs. Pamēģiniet atrast, kā tropisko spirulīnu audzē Somijā, Polijā vai Apvienotajā Karalistē. Neizdodas? Tāpēc, ka ar tradicionālo audzēšanas metodi - dīķos vai dīķos, kas ir zem siltumnīcām, tās Eirpoas klimatā nevar izaudzēt pietiekami efektīvi tālāk uz ziemeļiem kā Francijas vidiene vai Bulgārija. Pat Grieķijā izmanto termālo ūdeņu siltumu.
Savukārt Latvijā pat, ja izmantotu serveru staciju vai rūpnīcu izdalīto siltumu, saules gaismas ir par maz un pat vasaras garās dienas mēdz būt ar biezu mākoņu segu (pētījums par saules gaismas potenciālu Baltijas reģionā). Tādēļ mēs SpirulinaNord esam radījuši inovatīvu tā saucamo "indoor farming"/"urban farming" jeb iekštelpu ražošanas tehnoloģiju, kāda vēl nekur citur indutriālos apjomos netiek lietota. Tā kā teholoģija ir noslēgta no vides ietekmes (kukaiņu invāzijas, atmosfēras piesārņojuma un temperatūras svārstībām) mēs varam audzēt 12 mēnešus gadā un piedāvāt augstāku kvalitāti. Protams mūsu audzēšanas mērogi vēl ir salīdzinoši nelieli, kas ietekmē gala cenu.
Spirulīnas atklāšana un mūsdienas
