Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir spirulīna?

Mikroskopiska aļģe jeb cianobaktērija. Vienīgā zilzaļā ēdamā aļģe.

Kāpēc spirulīna ir sasaldēta nevis pulveris?

SpirulinaNord ir Latvijā audzēta spirulīna. Tā tiek sasaldēta uzreiz pēc novākšanas, lai maksimāli saglabātu uzturvērtību un neitrāli garšu. Kaltējot zūd līdz 80% bioloģiski aktīvo vielu, turklāt parādās "dīķim" raksturīga garša un smarža.

Cik porcijas dienā drīkst/vajag ēst? Vai spirulīnu var pārdozēt?

Iesakām vienu līdz divas porcijas. Apēdot vairāk iegūsiet vairāk enerģijas. Spirulīna nav zāles, saindēties nevar, bet lielā bioloģiski aktīvo vielu daudzuma dēļ, apēdot pārāk daudz spirulīnas var būt gremošanas sistēmas traucējumi, kā, piemēram, šķidrāka vēdera izeja, nemiers un citi nespecifiski simptomi.

Kā lietot spirulīnu?

Spirulīna ir sasaldēta porcijās – atkausējiet vienu ½ - 1 glāzē ūdens vai sulas. Skatīt vairāk receptes.

Vai spirulīnu jālieto no rīta?

Iesakām lietot dienas pirmajā pusē. Klientu atsauksmes liecina, ka apēdot vakarā, it īpaši ja lieto divas porcijas dienā, tad enerģijas ir tik daudz, ka nenāk miegs, gribās darboties.

Vai spirulīnu jālieto tukšā dūšā?

Kā vēlaties. Var lietot tukšā dūšā vai 1 stundu pirms vai pēc ēšanas. Indijas ārsti ir novērojuši, ka tad pozitīvais efekts ir lielāks. Tomēr tradicionāli Āfrikā lieto pie maltītēm kā piedevu mērcēs.

Spirulīnas lodītei ir zila maliņa, vai tādu vēl var ēst?

Jā. Spirulīna ir ēdama, kamēr tai nav izteikts aromāts. Spirulīnas šūna no ārpuses ir zaļa, bet iekšā tajā ir zilais pigments. Spirulīnas šūna ir ar ļoti plānu sieniņu, tāpēc minimāla mehāniska ietekme to var saraut un parādās zilā krāsa.

Atkausējot spirulīnu, tā palika zili violeta. Vai tādu vēl var ēst?

Spirulīna ir ēdama, kamēr tai nav izteikts aromāts. Spirulīnas šūna no ārpuses ir zaļa, bet iekšā tajā ir zilais un oranžais pigments. Atkausējot spirulīnu vispirms tā ir zaļa, bet tad šūnas sieniņas sāk noārdīties un parādās zili violetais šūnas pildījums. Istabas temperatūrā tas ir jau pēc dažām stundām, ledusskapī pēc ~ 12 stundām. Mūsu pētījumi liecina, ka pirms spirulīnā sarodas nevēlami mikrobi, tai parādās diezgan izteikts specifisks aromāts.

Vai no spirulīnas var būt alerģija?

No spirulīnas nav zināms, ka būtu alerģija. Tomēr, kā ikvienu jaunu produktu, iesakām sākt lietot ar mazāku devu.

Vai spirulīnu var lietot bērni, veci cilvēki vai grūtnieces?

Spirulīna ir normāla veselīga uztura daļa, nevienā pētījumā nav ziņots, ka tā negatīvi ietekmētu kādu sabiedrības grupu, tomēr SpirulinaNord spirulīna nav sertificēta kā zīdaiņu vai cita veida speciālā pārtika.

Vai SpirulinaNord spirulīna ir ekoloģiska/bioloģiska?

Mēs audzēšanā izmantojam minerālus, kas ir maksimāli tuvu spirulīnas dabiskajam ezeru ūdens sastāvam un apstākļi ir pietuvināti dabiskajiem. Audzējot spirulīnu slēgtā ciklā, nekādas indes nevēlamu sugu invāzijas prevencijai vai izskaušanai nav nepieciešamas. Pagaidām sertifikāta mums nav, esam procesā, lai saprastu tieši spirulīnas audzēšanai nepieciešamos kritērijus un atrastu kompetentās iestādes, kas tos izvērtē.

Vai spirulīnā ir jods? 

Nē, noteikti nav. Spirulīna aug no joda brīvā vidē, un jods tai nav nepieciešams atšķirībā no jūras zālēm (seaweed).


Ja Tavs jautājums par spirulīnu šeit vai blogā nav atbildēts, raksti mums uz [email protected] un mēs atbildēsim.

0